עמוד תוכן

בעמוד זה תמצאו מידע על כלי עזר ליצירת עמודי תוכן באתר במערכת גוגל סייטס.

מבוא: תוכן עניינים

ניתן ליצור עמוד אשר יוצג בו תוכן עניינים אשר לחיצה על אחד הפריטים בתפריט תעביר את הגולש לקטע בנושא הכותרת עליו הוא לחץ. כדי לעשות זאת יש להשתמש באלמנט 'תוכן עניינים' ולהשתמש בתיבת טקסט מסוג כותרת. וכך כל כותרת תהפוך לפריט בתפריט של התוכן. דוגמה לכך ניתן לראות בעמוד זה ממש כאן מעל הכותרת 'מבוא'.

איך יוצרים תוכן עניינים?

אפשרות להוספת אלמנט תוכן עניינים קיימת בתפריט של פלטפורמת בניית האתר של גוגל סייטס.

את תוכן העניינים ניתן למקום בכל חלק באתר. לרוב המקום הטבעי של האלמנט באתר הוא בראש העמוד. ניתן גם ליצור את האלמנט מספר פעמים שרוצים ולמקמו פעם אחת בראש העמוד ופעם נוספת בתחתית העמוד. אפשר לשקול זאת אם יש צורך בזה. אם כי לרוב הוא יופיע פעם אחד בראש העמוד כמו בעמוד זה.

תפריט אלמנטים בניית אתר בחינם

תפריט אלמנטים בניית אתר בחינם

למה זה שימושי?

ניתן ליצור עמוד תוכן על פני מסמך גדול ולאפשר מעבר בחלקיו השונים של העמוד בקלות. זהו כלי שימושי מאוד לעמודי תוכן גדולים כמו באתר ויקיפדיה.

אפשר ליצור בעזרת אלמנט זה

  • זה סיפור על פני עמוד שלם
  • עמוד תוכן ארוך המכיל מידע על נושא מסוים
  • עמוד תוכן ארוך המכיל תמונות של תיק עבודות
  • ועוד'...

חסרונות

נכון לכתיבת שורות אלו לא ניתן ליישר את אלמנט תוכן העניינים מימין לשמאל ולכן תצוגת האלמנט נראת פחות מותאמת לאתר בעברית.

יתרון בקידום אתרים

לעתים קרובות מנוע החיפוש גוגל משתמש בתתי תפריטים של תוכן עניינים כדי ליצור קישורים פנימיים בתצוגת חיפוש לתוך העמוד. הנראות של העמוד במנוע החיפוש תהייה טובה יותר וכך לרוב ההקלקות על תוצאת החיפוש תגדל. דוגמה ניתן לראות בתמונה הבאה:

תוצאות חיפוש בגוגל ל'עיצוב לוגו חינם' בו מופיעה הכתבה שלנו

עיצוב לוגו חינם - תוצאות חיפוש


הדוגמה המובאת תוצאת חיפוש של עמוד באתר שלנו בו יש תוכן עניינים.

תוכן העניינים כפי שמופיע בכתבה באתר


הדגשת כותרות בעזרת תמונה ברקע

כמו שניתן לראות בעמוד זה הכותרות השונות מוצגות כשברקע ישנה תמונה מעוצבת. אפשרות זו קלה מאוד ליישום ואין צורך בידע כלשהו. כל שיש לעשות הוא לעבור עם העכבר על אלמנט תיבת הטקסט שרוצים להדגיש ובתפריט שיוצג ללחוץ על 'רקע של קטע'

מעבר עם העכבר ובחירה בשינוי רקע של קטעבניית אתר בחינם - בחירה בתמונה לרקעבניית אתר בחינם - בוחרים את הרקע שרוצים ולאחר מכן מאשרים

חשוב לציין שאפשרות זו זמניה לכל החלקים באתר לאו דווקא ליצירת עמוד תוכן גדול. כאן זה המקום בו אנחנו מדגימים את האפשרות הזאת. ניתן גם לשנות רקע לאלמנטים של תמונה. כפי שניתן לראות בחלק זה רקע המקור הוא לבן, בחרנו לשנות את הרקע לאפור בהיר.

בניית אתר בחינם